Milí tvorcovia vianočných zázrakov,

Vianoce s Vianočným zázrakom sú kúzelné! Pre viac informácií o predchádzajúcich ročníkoch scrollujte nižšie a predvedčte sa o tomto tvrdení sami.

Každý rok plníme babičkám a deduškom v domovoch dôchodcov ich vianočné priania. Tie bývajú skutočne rôzne: od symbolických, ako kozmetika, knihy, sladkosti a oblečenie, cez extravagantnejšie (príklad za všetky - vypchatá líška) až po zážitkové, medzi ktorými v minulosti nechýbali návšteva pútnického miesta, koncert obľúbeného interpreta či pobyt v kúpeľoch.

Naším cieľom je urobiť seniorom radosť a zlepšiť ich kvalitu života. Medzi želaniami sa preto v minulosti objavili aj elektrické a invalidné vozíky, stacionárne bicykle, masážne kreslá, polohovateľné postele, televízory či notebooky.

Väčšinu týchto prianí splnili individuálni darcovia buď darovaním konkrétneho darčeka alebo zaslaním finančného príspevku do zbierky, ktorá bola použitá na nákup finančne náročnejších želaní.

Za to patrí každému jednému človeku, ktorý neváhal priložiť ruku k dielu, jedno veľké a úprimné ĎAKUJEM! Z množstva milých správ, ktoré ste nám poslali, je zrejmé, že tieto prejavy ľudskej nezištnosti a lásky k blížnemu tešili aj vás - a presne v tom spočíva kúzlo Vianočného zázraku.

2018

V roku 2018 projekt oproti prvému ročníku zvýšil svoj dosah takmer trojnásobne: zapojilo sa 90 slovenských zariadení sociálnych služieb a počet splnených prianí takmer dosiahol okrúhle číslo 1500.

2017

Hoci bol ročník 2017 pre projekt Vianočný zázrak pilotný, už v rámci neho sa nám spoločnými silami podarilo splniť viac ako 650 prianí seniorom z 32 zariadení sociálnych služieb na celom Slovensku.