Milí tvorcovia vianočných zázrakov,

Vianoce s Vianočným zázrakom sú kúzelné! Pre viac informácií o predchádzajúcich ročníkoch scrollujte nižšie a presvedčte sa o tomto tvrdení sami.

Každý rok plníme babičkám a deduškom v domovoch dôchodcov ich vianočné priania. Tie bývajú skutočne rôzne. Najväčšiu skupinu tvoria jednoduché darčeky ako kozmetika, knihy, krížovky, sladkosti a oblečenie. Vyskytnú sa však aj veľmi špecifické a extravagantnejšie priania (model lietadla "čmeliak", vypchatá líška) a taktiež zážitky, medzi ktorými v minulosti nechýbali návšteva pútnického miesta, koncert obľúbeného interpreta, pobyt v kúpeľoch či posedenie v peknej kaviarni.

Samostatnou kategóriou sú finančne náročné priania, ktoré do projektu prijímame, aby sme zlepšili kvalitu života konkrétneho seniora. V predchádzajúcich ročníkov to boli napríklad elektrické a invalidné vozíky, stacionárne bicykle, masážne kreslá, rehabilitačné prístroje, polohovateľné postele, televízory či notebooky.

Väčšinu prianí seniorov vo Vianočnom zázraku plnia individuálni darcovia buď venovaním konkrétneho darčeka alebo zaslaním finančného príspevku do zbierky, ktorá je použitá na nákup finančne náročnejších želaní. Za to patrí každému jednému človeku, ktorý neváhal priložiť ruku k dielu, jedno veľké a úprimné ĎAKUJEM!

2022

Dosah Vianočného projektu počas ročníku 2022 opäť narástol. Podarilo sa nám spoločne splniť takmer 7000 prianí seniorov, počet zapojených zariadení sociálnych služieb dosiahol takmer 300.

2021

V roku 2021 počet prianí seniorov splnených vďaka Vianočnému zázraku organicky narástol na približne 6500 a zapojilo sa viac než 250 zariadení sociálnych služieb.

2020

V roku 2020 sa vďaka Vianočnému zázraku podarilo potešiť skoro 6000 seniorov, takže projekt počet obdarovaných oproti predchádzajúcemu ročníku opäť zdvojnásobil. Zapojilo sa viac ako 200 zariadení sociálnych služieb.

2019

Rok 2019 znamenal pre Vianočný zázrak opätovný nárast. Seniorov, ktorí boli obdarovaní, bolo takmer 3200 a zapojených domovov dôchodcov 150.

2018

V roku 2018 projekt oproti prvému ročníku zvýšil svoj dosah takmer trojnásobne: zapojilo sa 90 slovenských zariadení sociálnych služieb a počet splnených prianí takmer dosiahol okrúhle číslo 1500.

2017

Hoci bol ročník 2017 pre projekt Vianočný zázrak pilotný, už v rámci neho sa nám spoločnými silami podarilo splniť viac ako 650 prianí seniorom z 32 zariadení sociálnych služieb na celom Slovensku.

Napísali a povedali o nás

Referencie